Spalis 24 2008

Cherie Carter-Scott gyvenimo dėsniai Nr. 10

Dešimtoji taisyklė - visa tai Jūs užmiršite gimimo metu. Mes visi gimstame su visais išvardintais gebėjimais. Ankstyvas patyrimas nukelia mus į fizinį pasaulį, tolyn nuo dvasingosios mūsų pusės. Mes tampame abejojantys, ciniški, be tikėjimo ir pasitikėjimo. Dešimt taisyklių, tai nėra nurodymai, tai yra bendri dėsniai, tinkantys mums visiems. Kai išklystat iš savo kelio, peržiūrėkit juos. Tikėkite savo dvasios jėga. Siekimas būti išmintingu yra pagrindinis gyvenimo kelias, kuris neturi ribų, tik tas, kurias mes patys sau užsidedam.

Paskutinė taisyklė… Bet joje sudėta daug minčių ir jos taip trumpai aprašytos. Gi šiuos sakinius tiek daug galima išplėst, kad net man galvoje mintys nebetelpa. Čia turbūt tas pats kas horoskopai, viską galima pritaikyti sau. Sakoma, kad užmiršite viską gimimo metu. Tikėjimų pasaulyje daug, jie skirtingi, bet kad gyvenam ne pirmą kartą, tai galima daug kur išgirsti. Gimstame ir jau nuo pirmų dienų parodom savo charakterį: kas išvysta pasaulį rėkdami, o kas tyliai žiuri bailiom akytėm.

Šie dėsniai, nemanau, kad ėmė kažkas ir sugalvojo šiaip sau. Aš dauguma jų tikiu, nes jei rimčiau susimąstau, jie tikrai atskleidžia nemažai tiesos. Žinoma, daug kam tai neįdomu ir atrodo, kad visiškos nesamonės. Savo puslapį rašiau ir rašysiu, tai, kas man pačiam įdomu ir aktualu, pataikaut skaitytojams nelabai turiu noro - atsiras žmonių, kam tai bus įdomu, o kas tik pasijuoks.


Spalis 22 2008

Cherie Carter-Scott gyvenimo dėsniai Nr. 9

Devintoji taisyklė - Jūs patys žinote visus atsakymus. Pasitikėkite savo instinktais ir vidiniu jausmu, nesvarbu ar jį girdite kaip šnabždesį ar kaip griaustinį. Jausmų klausykite taip kaip garsų. Žiūrėkit, klausykite ir tikėkite. Veikite išplaukdami iš savo natūralaus įkvėpimo.

Ši taisyklė jau priešpaskutinė ir pati trumpiausia, bei man asmeniškai, skambanti kvailokai. Na, taip, būna kartais toks jausmas viduje, kai liepia daryti vieną ar kitą, bet tas jausmas vis tiek būna iš mūsų gyvenimo praeities. Jeigu tas jausmas būtų naujas, mes vėl būtume nežinioje.


Spalis 21 2008

Cherie Carter-Scott gyvenimo dėsniai Nr. 8

Aštuntoji taisyklė - nuo Jūsų priklauso tai, koks bus Jūsų gyvenimas. Jūs turite visus įrankius ir išteklius, kurių jums reikia, ir tik nuo Jūsų priklauso, ką jūs su jais darysite. Prisiimkite atsakomybę už save, išmokite paleisti tai, ko negalite pakeisti. Nepykite, skaudūs prisiminimai sutrikdo jūsų protą. Drąsa gyvena kiekviename iš mūsų, pasinaudokite ja, kai nori padaryti tai, kas jums atrodo teisinga. Kiekvienas iš mūsų turi reikalingų galių ir nuotykių dvasios, kuri skatina pažvelgti į tai, kas yra priekyje.

Davė Dievas rankas, duos ir duonos. Ir tai ne juokai, o realybė. Darbų yra, galimybių taip pat, tiek, kad vienų galimybės mažesnės, o kitų didesnės. Tačiau, kai kas nors ko nors siekia atkakliai - dažniausiai pasiekia. Ir aš pats tuom tikiu. Esu kai kuriose vietose dar labai drovus, bet tikiuos nugalėt save. Kažko tai bijau viduje, nors sako, kad drąsa gyvena kiekviename iš mūsų, bet turbūt nemoku ja pasinaudoti.


Spalis 20 2008

Cherie Carter-Scott gyvenimo dėsniai Nr. 7

Septintoji taisyklė - kiti yra tik Jūsų veidrodis. Kitame asmenyje jūs mylite arba nekenčiate to, ką mylite arba ko nekenčiate savyje. Būkite tolerantiški, priimkite kitus tokius, kokie jie yra ir siekite aiškesnio savo jausmų ir minčių pažinimo. Neigiama patirtis, tai galimybė pagydyti žaizdas, kurias su savimi nešiojatės. Palaikykite kitus ir tai darydami palaikysite ir save. Ten, kur palaikyti, paremti kitus jums nesiseka, gali reikšti, kad neadekvačiai siekiate savo poreikių patenkinimo.

Vėl gi galime pritaikyti vieną lietuvių patarlę: atitiko kirvis kotą arba toks tokį surado. Kai žmonės turi bendrų bruožų, tikslų, jie gali ir lengviau bendraut, ir daugiau kartu nuveikti. Kad reikia būti tolerantiškiem, tai daug kas žino, bet mažai daro, nes, kaip daugelis pasakytų, iš to nėra naudos. Gi lietuviai gan dideli savanaudžiai. Palaikyti kitus, kai ką nors daro, geras dalykas. Turbūt patys esate ką nors darę ir kai kiti palaiko, yra tikrai lengviau kažko siekti, nes žinote, kad esate ne vienas.


Spalis 19 2008

Cherie Carter-Scott gyvenimo dėsniai Nr. 6

Šeštoji taisyklė - nėra nieko geriau nei “dabar”. Kita kalvos pusė gali būti žalesnė nei jūsiškė, tačiau, patekimas į kitą kalos pusę dar negarantuoja nesibaigiančios laimės. Būkite dėkingi ir mėgaukitės tuo, kas yra dabar, šiame jūsų kelionės etape. Įvertinkite gerų dalykų, esančių jūsų gyvenime, gausą. Gyvenimas dabartyje padės pasiekti ramybę.

Skaitydamas šios taisyklės pradžią - pagalvojau truputį kitaip, nei Cherie. Man kilo tokia mintis, kad daryk to, ko nori dabar ir nelauk kitos akimirkos. Lietuvių patarlė sako: nerizikuosi, negersi šampano. Tačiau, vėliau įžvelgiama ta tiesa, kad reikia džiaugtis tuo, ką turime dabar, nors visada mūsų norai yra begaliniai. Kad ir kiek turėtume, niekada nebūna gana, norime vis daugiau. Sustokime ir pasidžiaukime tuom, ką turime.